EELK Prangli Laurentsiuse Kogudus

Kogudus

2008 aasta kevadel loodi Prangli saarel esmakordselt ajaloo jooksul oma kogudus.

Leeriõnnistamine 2008 aastal Prangli kirikus

Lõplikult kinnitatud ning juriidiliselt valmis sai kogudus 2008 aasta sügisel. Põhjus, miks saarel oma kogudust pole siiani sündinud, on tõsiasi, et Pranglil pole kunagi ka statsionaarset kirikuõpetajat olnud. Prangli koguduse vaimulik on Ida-Harju praostkonna diakon Herki Talen. Enne Herkit teenis pikalt kogudust Kalle Rebane, kes pea kümme aastat Pranglis jutlustaja ametit pidas. Koguduse hooldajaõpetaja on Margus Kirja.

Soovid kogudust toetada või maksta liikmeannetust?

Koguduse liikmed peaksid tegema liikmeannetuse vastavalt kiriku tavale iga uue kirikuaasta alguses ehk detsembrikuus. Kui soovid koguduse tegevust toetada, võib seda teha annetusena igal ajal. Vaata koguduse pangakonto andmeid kontaktandmete lehelt.

Kui kallis on su heldus, Jumal! Sellepärast otsivad inimlapsed pelgupaika su tiibade varju all. Psalm 36:8